Za Obvodovým kanálem

Pokud chcete pokračovat i dál za Obvodový kanál, nabízí se dva cíle – náměstí Staček poblíž západního konce oblasti u jednoho z kanálů řeky Něvy a Moskevský prospekt. Zhruba mezi nimi pak, na jižní straně Obvodového kanálu, stojí Baltské nádraží s nedalekým Železničním muzeem a dalším z mnoha petrohradských kostelů.


Zobrazit místo Průvodce Petrohrad na větší mapě

Zpět k náměstí Staček, poblíž kterého najdete i příjemný park Jekatěringof. Jeho nejzajímavější částí je zřejmě Narvská vítězná brána, památník na vítězství nad Napoleonem. Poblíž pak stojí funkcionalistická budova Gorkého paláce kultury. Asi tři sta metrů dále na jih pak můžete obdivovat památník Kirova, jednu z upomínek na doby komunismu.

Movskevský prospekt už je se svými více než 10 kilometry na celodenní výpravu. Pokud chcete výběr toho nejzajímavějšího, pak nevynechejte Moskevskou vítěznou bránu, Chesmaskou katedrálu, Dům sovětů, ohromující Leninův památník a uprostřed náměstí Vítězství stojící Památník hrdinným obráncům Leningradu.

Přestože tedy část města na jih od Fontanky nepatří mezi ty nejnavštěvovanější, tak pokud máte dostatek času, určitě se vyplatí nenechat si ji ujít. Krom života současných Rusů v ní narazíte zejména na vzpomínky na jejich rudou minulost.