Ubytování v Petrohradě

Nabídka ubytování v tomto ruském velkoměstě je samozřejmě široká a to od pětihvězdičkových hotelů až po ubytovny pro ty, kteří nemají tak velký rozpočet. Pokud se snažíte cestovat levně, pak může být dobrou volbou některý z hostelů, který má dobré reference na cestovatelských portálech.

Ubytování ve městě se vyplatí rezervovat předem. A to dvojnásob platí v letních měsících, ve kterých vrcholí nápor turistů. Důvodem také nemusí být jen jistota střechy nad hlavou, ale i poskytnutí pozvánky, jež je předpokladem získání turistického víza do Ruska.

Vzhledem k množství ubytovacích zařízení je složité některé z nich doporučovat (zvláště pak kvůli různým preferencím pro umístění takového bydlení ze strany cestovatelů, natož jeh formě), ale rozhodně doporučujeme hotely či hostely (pokud se nejedná o ta opravdu luxusní zařízení) hledat přes již zmiňované sociální sítě a portály pro cestovatele, které umožňují hodnocení ubytování. Reference, nejlépe ve větším množství, pak bývají spolehlivým vodítkem, kterému bydlení můžete věřit.

Ne vždy se pak vyplatí hledět na každou korunu a je lepší si připlatit za čisté a bezpečné místo ke spánku.