Mezi Fontankou a Obvodovým kanálem

Na jih od toku Fontanky pokračuje část Petrohradu, do které se turisté vydávají spíše jen při delším pobytu ve městě. Památky jsou zde přeci jen rozptýlenější a navíc tu není žádný velký tahák, jako je například Ermitáž či Petropavlovská pevnost. Tak či tak ovšem tato oblast stojí za vaši návštěvu.


Zobrazit místo Průvodce Petrohrad na větší mapě

U Něvského prospektu

Pokud budeme postupovat směrem od Něvského prospektu, jedné z nejdůležitějších turistických tepen města, je prvním zajímavým místem Vladimirské náměstí a jeho okolí, které je spojeno zejména s F. M. Dostojevským. Přímo na náměstí stojí katedrála Vladimirské ikony Matky Boží z druhé poloviny 18. století.

V přilehlé ulici Kuzněčnyj pereulok budeme mít nejprve po pravé straně Kuzněčnyj trh a hned vedle něj i muzeum Dostojevského, nacházející se v domě, kde slavný literát strávil poslední měsíce svého života. Za nedalekou křižovatkou s ulicí Marata pak stojí muzeum Arktidy a Antarktidy.

 

Dál na západ

Na Ligovskij prospektu, směrem od Moskevského nádraží pak můžete po východu z Kuzněčnyj pereulok kousek po své straně potkat třeba i Muzeum chleba. Většina turistů ale bude spíše pokračovat mezi Fontankou a Obvodovým kanálem, přes Pionýrské náměstí, jemuž vévodí budova divadla.

O kus dál směrem na západ stojí katedrála Nejsvětější trojice, která se svými modro-zlatými kopulemi patří mezi nejkrásnější chrámy ve městě. Pokud chcete do této části města jenom nakouknout, pak určitě sem.