Kirovské ostrovy

Na severozápadní straně malého souostroví řeky Něvy leží trojice ostrovů přezdívaných Kirovské ostrovy. Jedná se o zelené srdce města, protože jejich významnou část zabírají rozsáhlé parky, a tak jsou oblíbeným místem odpočinku nejen obyvatel Petrohradu.


Zobrazit místo Průvodce Petrohrad na větší mapě

Krestovský ostrov

Z Petrohradského ostrova se dostanete na největší z nich, Krestovský ostrov, který je ještě částečně obsazen zástavbou. Je snadno dostupný díky vlastní stanici metra a je na něm umístěn zábavní park.

Směrem na západ se pak zástavba mění v Přímořský park Vítězství, na jehož konci stál obrovský Kirovův stadion. Na něm hrával petrohradský fotbalový klub FC Zenit, který ale na počátku tisíciletí přesídlil do modernějšího Petrovského stadionu, který leží jihozápadně od Petrohradského ostrova.

Další petrohradské ostrovy

S Apatykářským ostrovem je pak spojen Kamenný ostrov. Ten je sídlem petrohradské elity, ale hlavně další zelenou plochou centra města. Východnímu cípu ostrova vévodí kostel sv. Jana Křtitele vystavěný Kateřinou II., ačkoli většina turistů sem zavítá spíše kvůli poklidné procházce či zdálky obdivovat uzavřená sídla místních boháčů.

Posledním z ostrovů je ostrov Jelagin. Pokud se o jeho dvou sousedech dalo říct, že se jedná o zelené oázy jinak rušného města, pak je Jelagin ještě předčí. Krom historického paláce se jedná o jeden velký park se sítí cestiček, jezírek a kanálů. Pokud toužíte v Petrohradě najít klidné romantické místo, pak je jedním z dobrých tipů právě tento ostrov.