Doprava po Petrohradu

Základním dopravním prostředkem po Petrohradu pro vás asi budou vaše nohy. Vzhledem k tomu, že ve městě je velké množství spíše rozptýlených památek, než jedno velké historické centrum (pokud tedy za něj nepovažujete hned několik čtvrtí), je přesun mezi nimi po vlastních asi tou nejjednodušší a nejrychlejší variantou.

Způsoby dopravy v Petrohradu

Pro delší přejezdy už do úvahy spadají taxíky a metro. Metro má rozhodně tu výhodu, že je levnější a často může být i rychlejší. Jen pozor na kapesní zloděje, protože ti operují hlavně v těch největších tlačenicích hromadné dopravy. Zejména v okrajových oblastech mimo centrum je pak možnost využít dalších prostředků hromadné dopravy, jako jsou autobusy, trolejbusy či tramvaje. Lístek na ně je také relativně levný a cesta jimi vám ušetří dost času a hlavně chození.

Žetony do metra

Pokud si na místě půjčujete auto, určitě dávejte při řízení bedlivý pozor. Mnozí řidiči nedodržují pravidla provozu, a tak se vyplatí jezdit spíše opatrně. Zajímavou zkušeností může být i setkání s dopravní policií, o které panuje pověst, že je zkorumpovaná i na ruské poměry. Jako vždy to však je případ od případu. Mějte však tyto informace na mysli, pokud budete zvažovat pronájem automobilu.

Na co ještě pozor

Zejména pokud cestujete v noci, tak pozor na mosty, které se po půlnoci na až několik hodin zvedají, aby umožnily proplutí lodí. Jistě by vám nebylo příjemné uváznout na opačné straně řeky, než je vaše petrohradské ubytování.

Možností, jak se pohybovat po Petrohradě, je tak nespočet. Jak už bylo zmíněno v úvodu, pravděpodobně nejvíc doby strávíte chůzí, ale pro přesun na vzdálenější místa lze určitě doporučit relativně levnou městskou hromadnou dopravu.