Doprava do Petrohradu

Způsobů, jak se dostat do Petrohradu existuje celá řada. Našinec pro krátkou návštěvu pravděpodobně využije leteckého spojení, které je rozhodně nejkomfortnější a nejrychlejší. Cesta autem či vlakem pak připadá v úvahu snad jen při delších cestách do této oblasti.

Letecky do Petrohradu

Letecké spojení z pražského letiště nabízí hned několik společností, včetně ČSA a Aeroflotu, byť konkrétní spojení se mohou s časem měnit. Pokud se spokojíte i s přestupem během letu, pak se vám otevře ještě širší pole možností, jak se do Petrohradu letecky dostat.

Celkově by tak neměl být problém leteckou linku najít. Cílem všech letů je letiště Pulkovo, které leží hned na okraji metropole a do centra z něj dorazíte po několikakilometrové cestě po takřka nekonečné třídě Moskovskiy prospekt.

Jiné způsoby dopravy do města

Jiné způsoby dopravy začínají být zajímavé až v okamžiku, když už se nacházíte v některé ze sousedních zemí. Dobrou volbou může být některý z trajektů, které do Petrohradu míří ze všech velkých měst na pobřeží Baltského moře. Linky společnosti St. Peter Line pak dokonce nabízejí bezvízovou možnost vstupu na území Petrohradu při použití jejich trajektů z Helsinek, Tallinu či Stockholmu (jak píšeme v článku o vízech, vždy si ověřte aktuální situaci).

Trajekt z Helsinek

Cesta trajektem je rozhodně jednodušší než osobním autem a rozhodně levnější než cesta vlakem. Nicméně vždy závisí na vašich konkrétních preferencích a plánech.

Pokud se tedy chystáte pouze na návštěvu Petrohradu, pak z Česka určitě využijte leteckého spojení. Pokud cestujete na dva tři dny a už se nacházíte v některé ze sousedních zemí, je alternativou využití bezvízového trajektu. V případě delších cest do Ruska pak do hry vstupují i možnosti automobilové (autobusové) či vlakové dopravy.

 

Užitečné odkazy
http://www.pulkovoairport.ru/eng/ – letiště
http://www.stpeterline.com/en/OnBoard/News.aspx – trajekty