Bezpečnost v Petrohradě

Přestože Petrohrad není skutečně nebezpečné město, je rozhodně třeba mít se v určitých ohledech na pozoru. V Petrohradu je relativně vysoká kriminalita a turisté se mohou stávat obětí zejména kapsářů. Stejně tak se spíše vyplatí vyhýbat některým okrajovějším částem města, které mohou být zejména v noci rizikové.

Pokud ale budete dodržovat několik základních zásad, nemáte se čeho bát.

Na co si dát v Petrohradě pozor

Zejména si dávejte pozor na obsah svých kapes a batohu/kabelky. Pokud s sebou nesete nějaké cennosti, určitě je umístěte na bezpečné místo (vnitřní kapsa u bundy, popřípadě hluboko do batohu). Peněženka jen tak zastrčená do kapsy je jasným lákadlem pro zloděje. V tomto ohledu je zvláště rizikové metro, zejména během rušných hodin. Dávejte rovněž pozor na své fotoaparáty, pokud je nosíte ve zvláštní brašně. Vždy si přes ni alespoň položte vaši ruku.

Pokud se pohybujete městem v noci, pak nejlépe ve skupině. Určitě se v těchto případech vyhýbejte kontaktu s opilci. Centrum města je určitě bezpečnější oblastí než předměstí a na hlavních ulicích je takřka vždy celkem rušno. Raději se vyhýbejte nelegálním taxislužbám (nejen kvůli bezpečnosti), byť mohou přinést výraznou úsporu. V žádném případě neukazujte, že u sebe máte větší objem finančních prostředků, snadno se pak můžete stát obětí ozbrojeného přepadení.

Jako chodci dávejte pozor, pokud přecházíte silnice, ne každý řidič dává na přechodech pro chodce přednost, a tak je vždy bezpečnějším počkat si, až žádné auto nepojede.

Nepijte v Petrohradě vodu z kohoutku

Trochu z jiného soudku, nicméně se také jedná o důležité upozornění. Voda, která vám v Petrohradě poteče z kohoutku, velmi pravděpodobně nebude pitná. Pokud si neověříte, že je tomu právě ve vašem případě naopak, určitě dejte po dobu svého pobytu přednost balené vodě z obchodu.

Pokud se budete držet těchto základních zásad a zdravého rozumu, určitě se případným problémům v Petrohradu vyhnete. Stejně jako jinde na světě, i zde jsou lidé většinou slušní a obrázek o nebezpečí, které na vás na daném místě čeká, vytváří jen zlomek pobudů.